top of page

Styrelsen är Juridisk Föreningens högsta verkställande organ, direkt underställt föreningssammanträdet. Styrelseledamöterna leder de respektive kommittéerna. Styrelsens samtliga 13 ledamöter väljs av föreningssammanträdet som hålls någon gång mellan första oktober och den första december varje år. Styrelsen kan under verksamhetsåret utse kommittéspecifika ämbetsmän som stöd för att genomföra verksamheten.

 

 

 

 

Styrelsen 2024 består av följande poster och personer:

Styrelsen

Föreningen.

Styrelsen

Styrelsen
IMG_0456-2.jpg



Ordförande
Daniel Johansson
 
ordforande@jurstud.com
daniel.johansson@jurstud.com

IMG_0461-2.jpg



Vice ordförande
 Emil Wallmark

viceordforande@jurstud.com
emil.wallmark@jurstud.com

 

IMG_0517.jpg
IMG_0480.jpg



Skattmästare
Mathilde Lönell Mortensen

skattmastare@jurstud.com
mathilde.lonnell@jurstud.com

IMG_0490.jpg



Vice skattmästare
Elias Wahlgren
 
viceskattmastare@jurstud.com
elias.wahlgren@jurstud.com

IMG_0488.jpg



Öfverfadder
Ema Jusupovic
 
ofverfadder@jurstud.com
ema.jusupovic@jurstud.com

IMG_0543 (1).jpg



Idrottssekreterare
John Sundqvist Wesström

idrottssekreterare@jurstud.com
john.sundqvist@jurstud.com

Gustaf_WennerstenJF.jpg



Informationssekreterare
Gustaf Wennersten
 
infosek@jurstud.com
gustaf.wennersten@jurstud.com

 

IMG_0522.jpg



Internationell sekreterare
Helia Roofpanah

intsek@jurstud.com
helia.roofpanah@jurstud.com

IMG_0500.jpg



Klubbmästare
Oskar Lindgren

km@jurstud.com
oskar.lindgren@jurstud.com

IMG_1093.jpg
IMG_0532-2.jpg



Underhållningsmästare
Felicia Forneman Söderlind

underhallningsmastare@jurstud.com
felicia.forneman
@jurstud.com

IMG_0560-2.jpg



Borgmästare
Jonathan Sandquist

borgmastare@jurstud.com
jonathan.sandquist@jurstud.com


 

bottom of page