Styrelsen är Juridisk Föreningens högsta verkställande organ, direkt underställt föreningssammanträdet. Styrelseledamöterna leder de respektive kommittéerna. Styrelsens samtliga 13 ledamöter väljs av föreningssammanträdet som hålls någon gång mellan första oktober och den första december varje år. Styrelsen kan under verksamhetsåret utse kommitéspecifika ämbetsmän som stöd för att genomföra verksamheten.

 

 

 

 

Styrelsen 2021 består av följande poster och personer:

 

Föreningen.

Styrelsen

Styrelsen
Krasniqi.png

Ordförande

Era Krasniqi

 

 

 

 

 

ordforande@jurstud.com

era.krasniqi@jurstud.com

Vice ordförande

Dustin Zojaji

 

 

 

 

 

viceordforande@jurstud.com

dustin.zojaji@jurstud.com

Gorlova.png

Sekreterare

Marija Gorlova

 

 

 

 

sekreterare@jurstud.com

marija.gorlova@jurstud.com

Skattmästare

Simon Andersson

 

 

 

 

 

skattmastare@jurstud.com

simon.andersson@jurstud.com

Engström.png

Vice skattmästare

Dennis Engström

 

 

 

 

 

viceskattmastare@jurstud.com

dennis.engstrom@jurstud.com

Öfverfadder

Ali Al Janabi

 

 

 

 

 

ofverfadder@jurstud.com

ali.al.janabi@jurstud.com

Idrottssekreterare

Alexandra Jensen

 

 

 

 

 

idrottssekreterare@jurstud.com

alexandra.jensen@jurstud.com

Murray Retsmar.png

Informationssekreterare

Love Elliot Romeo Murray Retsmar

 

 

 

 

 

infosek@jurstud.com

elliot.retsmar@jurstud.com

Söder.png

Internationell sekreterare

Emma Söder

 

 

 

 

intsek@jurstud.com

emma.söder@jurstud.com

Zheng.png

Klubbmästare

Andreas Zheng Svensson

 

 

 

 

km@jurstud.com

andreas.zheng.svensson@jurstud.com

Idsäter.png

Marknadssekreterare

Filippa Idsäter

 

 

 

 

 

marknadssekreterare@jurstud.com

filippa.idsater@jurstud.com

Åhs.png

Underhållningsmästare

Petter Valentin Åhs

 

 

 

 

 

underhallningsmastare@jurstud.com

petter.valentin@jurstud.com

Berg.png

Borgmästare

Oskar Berg

 

 

 

tillgänglig på telefon mån-fre 09-17: 076-142 76 36

borgmastare@jurstud.com

oskar.berg@jurstud.com