top of page

Sök till styrelse 2022

Kära medlemmar!


Ansökan till Juridiska föreningens styrelse år 2022 har öppnat. För att ansöka till en post eller rekommendera en kandidat så skicka CV, personligt brev och en motivering till valberedning@jurstud.com. Valet sker på föreningsstämman som äger rum onsdagen den 17 November kl. 18:00, på Juristernas hus, Frescativägen 16.


De poster som utlyses för år 2022 är: Ordförande Vice ordförande Sekreterare Skattmästare Vice skattmästare Informationssekreterare Öfverfadder Klubbmästare Internationell sekreterare Marknadssekreterare Underhållningsmästare Idrottssekreterare Borgmästare


En närmare beskrivning om respektive post kommer publiceras löpande i föreningens sociala medier. Även event för föreningsstämman kommer inom kort. Sista dagen för att ansöka eller rekommendera någon är den 3 november.

Tveka inte att höra av er till styrelsen vid frågor om stämman eller någon post!


Comments


Arkiv
bottom of page