Sök till Juridiska Föreningens buddyprogram

7 May 2018

Juridiska Föreningens buddyprogram

 

 

Juridiska föreningens buddyprogram är den internationella motsvarigheten till vanliga fadderiet. Inom buddyprogrammet får du som ansvar att välkomna utbytesstudenter till Stockholms universitet. Detta görs genom flera olika typer av aktiviteter, som till exempel besök på museum, musikquiz och allt avslutas med en sittning.

 

Buddyprogrammet är ett samarbete mellan Stockholms universitets studentkår och Juridiska föreningen. Om du söker till buddyprogrammet genom JF så erhåller du ett intyg om deltagande som ger dig extrapoäng när du söker utbyte. För att erhålla intyget krävs dock att du närvarat på majoriteten av eventsen som sker inom buddyprogrammet samt varit en bra buddy till utbytesstudenterna!

 

Låter detta som något för dig? Sök då till höstterminens buddyprogram!

 

Länk till ansökan

 

Länk till SU-kårens infosida om buddyprogrammet

Please reload

Arkiv
Please reload

Huvudsamarbetspartners

Samarbetspartners

Du hittar oss även på

Juridiska Föreningen
vid Stockholms Universitet.
Frescativägen 16, 114 18 Stockholm
Tel: 08-15 69 71
Org.nummer: 802008-9614

Copyright © JF Stockholm 2019

Så här hanterar vi Cookies och PUL